Za každou mrchou je chlap , ktorý jej zlomil srdce

Autor: Dana Davidikova | 14.5.2013 o 20:26 | Karma článku: 4,81 | Prečítané:  256x

Nie nemám na teba čas – povedala a otočila kľúčom v zámke. Keby bol prišiel skôr , keby bol zavolal hneď po tom čo spravil, možno by bola zaváhala či si ho má znovu pustiť do života. Lenže On neprišiel, nezavolal. Chcel si dať čas , aby si mohol  vymyslieť ďalšiu výhovorku , ďalšie klamstvo. Všetko bolo len pavučinou lží, do ktorej sa čoraz viac zamotával.Nebolo jediného dňa kedy by jej nebol klamal. Nenašla sa sekunda, v ktorej by sa neprejavil jeho chronický komplex. Možno to bolo kvôli problémom s otcom a možno bol proste emocionálne nestabilný, no najpravdepodobnejšie bolo , že si potreboval zdvihnúť svoje úbohé ego. Potreboval počuť , že ho má rada, že je úžasný. A keď jej už začal liezť na nervy s neochvejným chválenkárstvom, mačovstvom a najnepravdepodobnejšími výmyslami, keď už vedela , že niečo na ňom nesedí, tak s ním bola len preto, aby si rozmyslela ako to ukončí.

Dlho to netrvalo. Nahral jej do karát, nabehol na lep. A možno ho aj mala rada a v rozkúskovaných momentoch duševnej slabosti si pripustila , že ho môže aj ľúbiť. No nebola to láska a ona to vedela. Vedela , že to skončí a sen sa rozplynie ako dym. Vedela , že by ho nestrpela a sám jej to hovoril a ona zapierala. A tak sa oklamali navzájom. Takým tým typickým vzťahovým klamstvom, takou bielou lžou, ktorá by nemala ublížiť, takou ktorá sa stratí. Lož bola len slovom v kapitole a On bol len odsek. Napínavý na prvý pohľad no s fádnym rozuzlením. Nebol ani celou kapitolou. Ona svoju knihu píše ďalej a hľadá ďalšie odseky. Úsmevné aj trpké, kratšie aj tie dlhé a keď ich dočíta, ihneď na ne zabúda a s vervou bludičky ,zlej víly, sa vrhá do ďalších.

A ďalší aj prišiel, nenechal na seba dlho čakať. Bol tam už vtedy ,keď čítala tento starý. Sľuboval dobrodružstvo naživo, vzrušenie namiesto prázdnych sladkých rečí. Dotyk tepla .Opäť iný , opäť krásny.

A život ide ďalej , plynie ako všetko a sklamanie nahrádza radosťou a radosť bolesťou a nekonečne tichučko sa vznáša ,ako albatros. Inokedy reve ako levica, ktorej ukradli mladé. Ale je tam a plynie. Nekončí s odsekom, poučí sa z neho a zabudne. A zostáva len hlavná myšlienka. Divoké slobodné levy, nesmú nikdy veriť strelcom. Pretože strelci prídu lákajú lahôdkami, vábia tíšivými slovami, pohladia hrdú leviu hlavu. A vystrelia a zrania a tvária sa , že sa nič nestalo, že netečie krv a nebolí dôvera. No levy sú rýchle a silné a vždy nakoniec utečú. Nebudú trofej. Vyliečia si rany a vyceria zuby na  pušný prach sladkých slov. Neuveria dvakrát a pomstia sa stokrát. A život plynie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?